WYBIELANIE ZĘBÓW

ŚNIEŻNOBIAŁE WYBIELANIE ZĘBÓW W GRUDZIĄDZU!

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej.

Piękny uśmiech jest w zasiegu ręki!

Doceniane jest zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Szeroka gama produktów do wybielania dostosowana jest do każdej kieszeni i ram czasowych tak, aby usatysfakcjonować każdego pacjenta. Wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne.

Niemal każdy, kto zdecyduje się na zabieg wybielania zębów, zobaczy od umiarkowanej do znaczącej zmiany koloru. Niemniej jednak wybielanie zębów nie jest stałym rozwiązaniem i wymaga konserwacji lub „odświeżenia” dla utrzymania długotrwałego efektu.

Białe zęby to zadbane zęby

Biel zębów jednoznacznie kojarzy się z higieną, pięknem i zdrowiem. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że nie zawsze tak było. Choć współczesnym ludziom trudno jest w to uwierzyć to jednak ludzie niegdyś czernili sobie zęby. Przodowały tym kobiety z Azji – szczególnie z terenów Chin i Japonii. Choć również w innych zakątkach świata, w tym także w Europie, można się było spotkać z takim zjawiskiem. Z czym było związane? Oczywiście z kanonem piękna oraz z podkreśleniem statusu społecznego. Brzmi dziwacznie? By może, jednak to wyłącznie pierwsze wrażenie. Zęby tracą swą naturalną białą barwę pod wpływem cukru. Dlatego niegdyś poczerniałe zęby były oznaką statusu społecznego i bogactwa. A dziewczęta z takimi zębami były bardzo pożądane. Z biegiem czasu standardy się zmieniły. Wręcz powiedzieć można, że uległy totalnemu odwróceniu. Dlatego właśnie w dzisiejszych czasach ceni się zęby śnieżnobiałe, w cenie jest ten prawdziwie hollywoodzki uśmiech.


Jak sobie radzić z kłopotliwymi zębami?

Niektórzy mają to szczęście, że wystarczy im jedynie podstawowa higiena jamy ustnej, by ich zęby były piękne, zdrowe i olśniewająco białe. Inni natomiast starają się ze wszystkich sił, a i tak stan ich uzębienia daleki jest od doskonałego. Czasami nie chodzi nawet o kwestie zdrowotne, tylko o sam kolor. Nie zawsze bywa tak, że naturalny kolor zębów to śnieżnobiały. Często jest to kolor kości słoniowej, perłowy bądź wpadający w różnego rodzaju beże, z żółtawym odcieniem. Zęby też ciemnieją z wiekiem czy pod wpływem wieloletnich nawyków żywieniowych, czy z powodu palenia papierosów. Nie znaczy to od razu, że ktoś nie dba o higienę jamy ustnej i o zęby, ale nie znaczy też, że jest ładne. Po prostu zęby mają różne kolory. Niektórzy ludzie się z tym godzą, inni nie. I właśnie dla takich osób stworzone zostało wybielanie zębów.

Zrób RTG zęba. Sprawdź cenę.


Nie trzeba bać się wybielania zębów!

Nie ma jednej metody wybielania zębów. Nie ma również jednego miejsca, w którym można wykonać ten zabieg. Zależnie od metody można to zrobić u dentysty – wybielanie zębów należy do zadań stomatologii estetycznej – może to zrobić również wykwalifikowana kosmetyczka, która dysponuje odpowiednimi certyfikatami i odpowiednimi narzędziami. Można w końcu zrobić to samodzielnie w domu. Sposobów czy preparatów do wybielania zębów jest naprawdę sporo. Istnieją paski czy pasty wybielające, można też zrobić to za pomocą specjalnych lamp czy też, jedną z najnowszych metod stomatologii estetycznej – laserowo. Każda z tych metod ma różny czas stosowania i utrzymuje się przez różny czas. Jednak w takiej ilości metod i możliwości każdy człowiek jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Nie ma nawet przeciwwskazań względem osób, które cierpią na nadwrażliwe zęby i dziąsła. Oczywiście, takie osoby muszą zachować szczególną ostrożność i nie wybierać pierwszej lepszej metody. Jednak warto sobie zdawać sprawę, że nawet z nadwrażliwością bądź słabym szkliwem nie trzeba rezygnować z wybielania zębów, bo to zabieg bardzo bezpieczny.

Wybielanie zębów Grudziądz – 3 metody poprawy kolorystyki zębów

Metoda tzw. gabinetowa 

Składa się z jednej wizyty, która trwa około 1-1,5h. Polega na nałożeniu na powierzchnię zęba preparaty do wybielania, a następnie za pomocą specjalnej lampy wybielającej, w kilku cyklach kilkunastominutowych wykonywane jest naświetlanie powierzchni zębów. Przy tej metodzie wybiela się przede wszystkim tzw. linię uśmiechu, czyli najczęściej od zęba 5 do zęba 5. Po zabiegu higienista nakłada na zęby preparat znoszący ewentualną nadwrażliwość, a następnie instruuje pacjenta odnośnie stosowania ,,białej diety” przez około 1-2tyg. od zabiegu. Aby utrzymać efekt wybielania, warto powtarzać zabieg raz na 1-2lata oraz regularnie raz na 6 miesięcy usuwać kamień nazębny wraz z piaskowaniem zębów.

Metoda tzw. nakładkowa

Składa się z dwóch wizyt. Na pierwszej wizycie, która trwa około 30minut, wykonywany jest skan cyfrowy całego uzębienia, w celu wykonania indywidualnie dopasowanych nakładek przez pracownię protetyczną. Po tygodniu odbywa się druga wizyta, która również trwa około 30minut. Podczas tej wizyty higienista przekazuje pacjentowi przygotowane nakładki oraz instruuje w jaki sposób w domu używać preparatu do wybielania, który pacjent otrzymuje wraz z nakładkami. Dzięki tej metodzie pacjent sam decyduje o częstotliwości stosowania preparatu w zależności od tego jaki efekt chce uzyskać. Dodatkowo w przypadku, gdy skończy się preparat, może go zakupić w klinice. Przy tej metodzie ważne jest wcześniejsze uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz usunięcie kamienia nazębnego. Jest to ważne ponieważ, późniejsze wykonania wypełnień, może spowodować brak dopasowanie nakładki do wybielania zębów. Aby utrzymać efekt rozjaśnienia zębów należy stosować się do zaleceń higienisty w sprawie utrzymywania ,,białej diety” przez około 1-2tyg.od zakończenia stosowania preparatu. 

Metoda blancone click  tzw. bankietowa

Jak sama nazwa wskazuje metoda ta ma zadanie lekko rozjaśnić zęby przed ważnymi uroczystościami. Polega na nałożeniu na powierzchnię zęba preparatu do wybielania, a następnie za pomocą specjalnej lampy wybielającej wykonanie jednego cyklu kilkunastominutowego naświetlania powierzchni zębów. Przy tej metodzie rozjaśnia  się przede wszystkim tzw. linię uśmiechu, czyli najczęściej od zęba 5 do zęba 5. Stosowany preparat przy tej metodzie jest mniej ingerujący w strukturę zęba co sprawia mniejsze ryzyko nadwrażliwości. Dodatkowo wystarczy maksymalnie jeden dzień stosowania ,,białej diety” , a zabieg ten można powtarzać nawet co kilka miesięcy. 

Zabiegi wybielania są w pełni bezpieczne, jeżeli wykonywane są w gabinecie stomatologicznym pod nadzorem lekarza dentysty lub dyplomowanego higienisty stomatologicznego.
Dlatego, nie warto ryzykować i na własną rękę wybielać zęby, ponieważ brak kontroli i instrukcji profesjonalisty może spowodować osłabienie zębów, zniszczenie szkliwa – co ma bardzo negatywny wpływ na ich wytrzymałość jak i podatność na próchnicę.

Koszt zabiegów wynosi, w przypadku:

Chcesz zmienić kolor swoich zębów? Skontaktuj się z nami:

(+48) 533-772-772
rejestracja@maszewski.com
Maszewski na FB


    X