STOMATOLOGIA DZIECIĘCA PEDODONCJA

NOWOCZESNA STOMATOLOGIA DZIECIĘCA W GRUDZIĄDZU!

Gabinet stomatologiczny przeznaczony do przyjmowania dzieci jest specjalnie zaprojektowany, w celu pobudzania i bawienia dzieci, aby czuły się komfortowo. Stomatologia dziecięca obejmuje dbanie o zdrową jamę ustną i zęby już od niemowlęctwa, nawet przed pojawieniem się pierwszych zębów. Gdy dziecko zaczyna ząbkować, rodzice powinni pomyśleć już o wizycie u stomatologa.

Dentysta i chirurg dziecięcy w Grudziądzu – odwiedź nasza klinikę

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca obejmuje jednakowo diagnostykę, leczenie oraz profilaktykę chorób zębów u dzieci. Dzieci powinny po raz pierwszy odwiedzić stomatologa w ciągu sześciu miesięcy od pojawienia się pierwszego zęba.

Należy pamiętać, że wstępne wizyty dentystyczne dla niemowląt i małych dzieci pozwalają lekarzowi zbadać dziecko, a także wykształcić rodzica na temat zdrowia stomatologicznego. Może to mieć znaczący długotrwały wpływ na zdrowie jamy ustnej dziecka. Pedodoncja oferuje dzieciom takie zabiegi jak: lapisowanie, leczenie zębów mlecznych, lakowanie bruzd, lakierowanie zębów, uzupełnianie minerałów szkliwa, fluoryzacja.

Co można zrobić, aby zapobiec próchnicy już we wczesnym dzieciństwie?

Większość ubytków spowodowana jest brakiem szczotkowania i dietą bogatą w słodkie potrawy. Wielu ubytkom można zapobiec dzięki poprawie zarówno diety, jak i higieny jamy ustnej, bardzo istotne jest leczenie zębów mlecznych. Stomatolog może zapobiec rozprzestrzenianiu się próchnicy przez stosowanie uszczelnień dentystycznych i zabiegów lakierniczych fluorku.


Profilaktyka próchnicy

Lakowanie

Uszczelniacze stomatologiczne (lakowanie) są przezroczystymi powłokami nakładanymi na powierzchnie trzonowców dziecka, aby zapobiec rozwojowi próchnicy zębów. Działają przez zapobieganie odkładaniu się żywności i płytki nazębnej w rowkach i szczelinach trzonowców – obszaru szczególnie podatnego na wnęki.

Lakier Fluorowy

Lakier fluorowy jest zabiegiem stomatologicznym, który może pomóc wzmocnić emalię zęba i zapobiegać próchnicy zębów. Fluorek jest nakładany na zęby niewielkim pędzelkiem. To leczenie najlepiej zapobiega rozkładowi w połączeniu ze szczotkowaniem, regularnym czyszczeniem nitką dentystyczną, regularnym leczeniem stomatologicznym.

Podczas gdy środki uszczelniające są bardzo skuteczne w zapobieganiu próchnicy zębów u dzieci, nie zastępują innych form prewencyjnej opieki zdrowotnej jamy ustnej. Regularne badania zębów i zbilansowana dieta o niskiej zawartości cukru są również istotne dla dobrego długoterminowego zdrowia jamy ustnej.


Leczenie miazgi zęba

Terapia leczenia ubytków jest pediatrycznym leczeniem stomatologicznym, stosowanym do leczenia i zachowania naturalnych zębów dziecka, które zostały dotknięte uszkodzeniem. Miazga jest tkanką miękką umieszczoną wewnątrz zębów. Kiedy zęby ulegną zniszczeniu lub rozpadowi, miazga może być narażona na bakterie, powodując infekcję i ból. Zamiast zastąpić ząb całkowicie, miazga może być usunięta i zastąpiona wypełniaczem, który zapobiega dalszym uszkodzeniom zęba.

Zakażona miazga może powodować pewne objawy u dziecka, takie jak przewlekłe lub częste bóle zębów, obrzęk i wrażliwość na gorące i zimne temperatury. Na początku zabiegu podawany jest dziecku środek znieczulający, aby zapobiec dyskomfortowi pacjenta. Chora miazga jest starannie usuwana, w części lub w całości. Kanały wewnątrz zęba są czyszczone i napełniane materiałem stomatologicznym.


Wypełnienia zębów dla dzieci

Ponad połowa dzieci w wieku powyżej sześciu lat ma pewien stopień próchnicy zębów. Kiedy jama ustna pozostanie nieleczona, może prowadzić do bólu, zakażenia, a nawet utraty zębów. Na szczęście stomatolog dziecięcy może wypełniać ubytki, aby zapobiec ich pogorszeniu i powodowaniu powikłań. Nowoczesna stomatologia dziecięca umożliwia dyskretne wypełnianie ubytków przy użyciu wypełnień, znanych również, jako kompozyty. Dzieci z wypełnieniami mogą zachowywać zepsute zęby w sposób skuteczny zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym.

Uzupełnij sobie zęby dzięki implantom.


Wady zgryzu u dzieci

Wada zgryzu jest zaburzeniem w budowie i w czynnościach narządów jamy ustnej. Taki problem jest nie tylko nieładnym efektem wizualnym, ale będzie powodował kłopoty z prawidłowym wymawianiem niektórych głosek. Wady zgryzu u dzieci mogą doprowadzić do chorób przyzębia, poluzowania zębów i zmiany położenia zębów. Ponadto jest przyczyną zaburzeń w rozwoju stawów skroniowo-żuchwowych. Stomatolog dziecięcy, podczas wizyty kontrolnej zauważy, że zgryz dziecka wymaga korekty, i zleci wizytę u ortodonty.

(+48) 533-772-772
rejestracja@maszewski.com


    X