KOMPLEKSOWE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Warto zainwestować w kompleksowe leczenie stomatologiczne w zaufanej klinice. Kiedy będziemy korzystać z rad i usług jednego, wybranej placówki, wówczas zyskamy pewność, że nasze zęby są leczone w taki sam, odpowiedni sposób.

Leczenie stomatologiczne
i nowoczesne sprzęty pozwalają na całkowicie bezbolesny zabieg.

Leczenie stomatologiczne jest niezwykle ważne. Chodzi tutaj nie tylko o walory estetyczne, takie, jak piękny uśmiech, ale również o walory zdrowotne. Nie każdy wie, że nieleczona próchnica może doprowadzić do niezwykle poważnych chorób serca.

Warto więc dbać o zdrowie zębów nie tylko swoich, ale również swoich dzieci. Kompleksowe leczenie stomatologiczne, to innymi słowy, cały zakres usług stomatologicznych.

Naturalny kolor zębów – uzyskaj go w Maszewski Dental Clinc

Kompleksowa diagnostyka jamy ustnej z planem leczenia

Wizyta u stomatologa, powinny zaczynać się od kompleksowej diagnostyki jamy ustnej zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. W trakcie takiego spotkania lekarz bada dokładnie każdy ząb, kwalifikując go do leczenia, usunięcia, obserwacji czy też oznaczając go jako zdrowy wolny od bakterii. W trakcie badania dentysta zwraca również uwagę na luki międzyzębowe, które wymagają uzupełnienia protetycznego lub wszczepienia implantu zębowego. Do prawidłowej diagnostyki wymagane są zdjęcia zarówno wykonane aparatem rentgenowskim jak i aparatem lustrzanym dla potrzeb dokumentacji medycznej. Po wykonaniu kompleksowej diagnostyki jamy ustnej pacjent otrzymuje plan leczenia, dzięki któremu otrzymuje mapę drogową co musi zrobić, aby mieć zdrową jamę ustną, a w drodze tej może liczyć na wsparcie całego zespołu stomatologicznego, a w szczególności opiekuna pacjenta. Większość pacjentów w naszej klinice kończy swoje leczenie ze zdrową jamą ustną w przeciągu 3 miesięcy. Oczywiście bardzo ważne jest, aby następnie raz na 6 miesięcy odbywać wizyty kontrole wraz z oczyszczeniem zębów z kamienia nazębnego i osadów, dzięki temu pacjent ma dużą szansę, aby do końca życia mieć własne zęby.

Nasza klinika stomatologiczna zadba o Twój uśmiech.

Wizyta bólowa

Jest to wizyta, podczas której pacjent skarży się na ból zęba. Zazwyczaj dla takiego pacjenta stomatolog zawsze znajdzie czas. Ból zęba spowodowany jest stanem zapalnym, powstaniem ropy w korzeniu zęba lub inną infekcją. Stomatolog albo usuwa ząb, albo stosuje wypełnienie zęba plombą po wyleczeniu bolesnej zmiany. Zarówno usunięcie zęba, jak i wypełnienie zęba jest w tym przypadku jedyną opcją. Wszystko zależy od miejsca bólu i przyczyny bólu.

Stomatologia zachowawcza

Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem próchnicy zębowej oraz leczeniem już zaatakowanych nią twardych tkanek miazgi zęba. Do zabiegów z tego zakresu zaliczyć można:

(+48) 533-772-772
rejestracja@maszewski.com


    X