IMPLANTOLOGIA, IMPLANTY ZĘBOWE

NOWOCZESNA IMPLANTOLOGIA
STOMATOLOGICZNA W GRUDZIĄDZU!

Implantologia stomatologiczna jest jedną z bardziej nowoczesnych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się ona uzupełnianiem braków zębowych. Leczenie implantologiczne to regeneracja kości i rekonstrukcja uzębienia z wykorzystaniem implantów zębowych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które na skutek urazów, chorób i próchnicy utraciły swoje naturalne uzębienie.

Implanty – poznaj ich charakterystykę

Implant zębowy to niewielkich rozmiarów, najczęściej tytanowy wkręt w kształcie stożka, który jest substytutem korzenia zęba. Osadza się go w kości szczęki lub żuchwy gdzie stanowi podstawę dla pracy protetycznej. Pozwala na zamocowanie protezy, mostu bądź korony. Tytan jest obecnie zdecydowanie najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są implanty zębowe. Wynika to przede wszystkim z jego biokompatybilnych właściwości.
Tytan jest doskonale tolerowany przez organizm człowieka i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Jak wygląda leczenie implantologiczne?

Leczenie w tym przypadku zawsze rozpoczyna się od dokładnej analizy stanu uzębienia i tkanki kostnej. Na tej podstawie można precyzyjnie określić dalszy plan działania.
Chirurg stomatolog posiłkuje się najczęściej zdjęciem panoramicznym bądź zdjęciem z tomografii komputerowej. Niekiedy wykonywana jest również symulacja pozycji wszczepienia implantów. Po ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących dalszego leczenia, ma miejsce wszczepienie implantów. Wkręt tytanowy zostaje wszczepiony w miejsce ubytku. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Na ogół nie trwa on dłużej niż kilkanaście minut. Po wszczepieniu implantu potrzebny jest czas na tzw. osteointegrację, a więc zrośnięcie się implantu z kością szczękową. Dopiero potem (8-24 tygodni od chwili wszczepienia implantu) rozpoczyna się prawdziwe leczenie protetyczne z użyciem mostów, koron i protez. Podczas oczekiwania na leczenie pacjent może zostać na życzenie wyposażony w tymczasowe uzupełnienie protetyczne.

Wybielanie zębów również w naszej ofercie.

Zalety implantów zębowych!

Implanty zębowe mają niewątpliwie szereg zalet. Przede wszystkim znacznie poprawiają jakość życia, zapewniając ładny uśmiech. Człowiek z ładnymi zębami czuje się lepiej, jest pewny siebie i zadowolony. Poza tym implanty ograniczają możliwość uszkodzenia sąsiednich zdrowych zębów. Są niezawodne od klasycznych metod, zwiększają możliwość spożywania różnego rodzaju pokarmów, chronią tkanki dziąseł i kości, powodując, że twarz prezentuje się estetycznie. Są doskonałą alternatywą dla stałych i zdejmowanych procesów. Funkcjonują w zasadzie jak naturalne zęby. Są stabilnie i nie wymagają używania klejów.

Co więcej, implanty zębowe sprawdzają się nawet w przypadku osób po paradontozie. Implanty sprawdzają się zarówno wówczas, gdy brakuje jednego, jak i kilku zębów. To rozwiązanie wygodniejsze niż proteza czy most, bo nie trzeba implantu wyciągać do czyszczenia. Nie uszkadza on również innych zębów. Zresztą implant zębowy zużywa się też znacznie wolniej niż klasyczna proteza stała czy zdejmowana.

(+48) 533-772-772
rejestracja@maszewski.com


    X