NOWOCZESNA STOMATOLOGIA DZIECIĘCA W GRUDZIĄDZU!

Gabinet stomatologiczny przeznaczony do przyjmowania dzieci jest specjalnie zaprojektowany, w celu pobudzania i bawienia dzieci, aby czuły się komfortowo. Stomatologia dziecięca obejmuje dbanie o zdrową jamę ustną i zęby już od niemowlęctwa, nawet przed pojawieniem się pierwszych zębów. Gdy dziecko zaczyna ząbkować, rodzice powinni pomyśleć już o wizycie u stomatologa.

Dzieci są najważniejsze!

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca obejmuje jednakowo diagnostykę, leczenie oraz profilaktykę chorób zębów u dzieci. Dzieci powinny po raz pierwszy odwiedzić stomatologa w ciągu sześciu miesięcy od pojawienia się pierwszego zęba.

Należy pamiętać, że wstępne wizyty dentystyczne dla niemowląt i małych dzieci pozwalają lekarzowi zbadać dziecko, a także wykształcić rodzica na temat zdrowia stomatologicznego. Może to mieć znaczący długotrwały wpływ na zdrowie jamy ustnej dziecka. Pedodoncja oferuje dzieciom takie zabiegi jak: lapisowanie, leczenie zębów mlecznych, lakowanie bruzd, lakierowanie zębów, uzupełnianie minerałów szkliwa, fluoryzacja.

Dentysta dla dzieci Grudziądz

Co można zrobić, aby zapobiec próchnicy już we wczesnym dzieciństwie?


Większość ubytków spowodowana jest brakiem szczotkowania i dietą bogatą w słodkie potrawy. Wielu ubytkom można zapobiec dzięki poprawie zarówno diety, jak i higieny jamy ustnej, bardzo istotne jest leczenie zębów mlecznych. Stomatolog może zapobiec rozprzestrzenianiu się próchnicy przez stosowanie uszczelnień dentystycznych i zabiegów lakierniczych fluorku.


Profilaktyka próchnicy


Lakowanie


Uszczelniacze stomatologiczne (lakowanie) są przezroczystymi powłokami nakładanymi na powierzchnie trzonowców dziecka, aby zapobiec rozwojowi próchnicy zębów. Działają przez zapobieganie odkładaniu się żywności i płytki nazębnej w rowkach i szczelinach trzonowców - obszaru szczególnie podatnego na wnęki.

Lakier Fluorowy


Lakier fluorowy jest zabiegiem stomatologicznym, który może pomóc wzmocnić emalię zęba i zapobiegać próchnicy zębów. Fluorek jest nakładany na zęby niewielkim pędzelkiem. To leczenie najlepiej zapobiega rozkładowi w połączeniu ze szczotkowaniem, regularnym czyszczeniem nitką dentystyczną, regularnym leczeniem stomatologicznym.

Podczas gdy środki uszczelniające są bardzo skuteczne w zapobieganiu próchnicy zębów u dzieci, nie zastępują innych form prewencyjnej opieki zdrowotnej jamy ustnej. Regularne badania zębów i zbilansowana dieta o niskiej zawartości cukru są również istotne dla dobrego długoterminowego zdrowia jamy ustnej.


Leczenie miazgi zęba


Terapia leczenia ubytków jest pediatrycznym leczeniem stomatologicznym, stosowanym do leczenia i zachowania naturalnych zębów dziecka, które zostały dotknięte uszkodzeniem. Miazga jest tkanką miękką umieszczoną wewnątrz zębów. Kiedy zęby ulegną zniszczeniu lub rozpadowi, miazga może być narażona na bakterie, powodując infekcję i ból. Zamiast zastąpić ząb całkowicie, miazga może być usunięta i zastąpiona wypełniaczem, który zapobiega dalszym uszkodzeniom zęba.

Zakażona miazga może powodować pewne objawy u dziecka, takie jak przewlekłe lub częste bóle zębów, obrzęk i wrażliwość na gorące i zimne temperatury. Na początku zabiegu podawany jest dziecku środek znieczulający, aby zapobiec dyskomfortowi pacjenta. Chora miazga jest starannie usuwana, w części lub w całości. Kanały wewnątrz zęba są czyszczone i napełniane materiałem stomatologicznym.


Wypełnienia zębów dla dzieci


Ponad połowa dzieci w wieku powyżej sześciu lat ma pewien stopień próchnicy zębów. Kiedy jama ustna pozostanie nieleczona, może prowadzić do bólu, zakażenia, a nawet utraty zębów. Na szczęście stomatolog dziecięcy może wypełniać ubytki, aby zapobiec ich pogorszeniu i powodowaniu powikłań. Nowoczesna stomatologia dziecięca umożliwia dyskretne wypełnianie ubytków przy użyciu wypełnień, znanych również, jako kompozyty. Dzieci z wypełnieniami mogą zachowywać zepsute zęby w sposób skuteczny zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i wizualnym.


Wady zgryzu u dzieci


Wada zgryzu jest zaburzeniem w budowie i w czynnościach narządów jamy ustnej. Taki problem jest nie tylko nieładnym efektem wizualnym, ale będzie powodował kłopoty z prawidłowym wymawianiem niektórych głosek. Wady zgryzu u dzieci mogą doprowadzić do chorób przyzębia, poluzowania zębów i zmiany położenia zębów. Ponadto jest przyczyną zaburzeń w rozwoju stawów skroniowo-żuchwowych. Stomatolog dziecięcy, podczas wizyty kontrolnej zauważy, że zgryz dziecka wymaga korekty, i zleci wizytę u ortodonty.

Zadzwoń i umów się na wizytę
Karta rodziny - zniżki dla całych rodzin na zabiegi stomatologiczne!
TOP
Dentysta dla dzieci Grudziądz