CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Obecnie chirurgia stomatologiczna to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi stomatologii. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie każdy stomatolog jest chirurgiem dentystycznym. Jakie zabiegi są najczęściej wykonywane przez chirurga stomatologicznego? Na czym polegają? Jak należy zachowywać się po zabiegu?

Chirurg szczękowy – poznaj nowoczesne metody leczenia

Ekstrakcja zęba jest to zabieg całkowitego usunięcia korzenia zęba wraz z koroną z zębodołu człowieka. Zazwyczaj taki zabieg wykonywamy jest na ósemkach ze względu na problematyczną ich lokalizację. W wielu przypadkach rosną one zdrowe i nie mają tendencji do psucia. Oczywiście należy zachować prawidłową pielęgnację.

W niektórych przypadkach konieczne jest jednak ich usunięcie. Można wymienić tutaj na przykład leczenie ortodontyczne, kiedy wszystkie zęby nie mieszczą się w łuku lub ewentualne stany zapalne. W takim wypadku chirurg stomatologiczny lekko nacina dziąsło i chirurgicznie pozbywa się zęba z kanału.

Mity chirurgii stomatologicznej

Niestety zabieg tego typu owiany jest wieloma mitami. Przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny. Po chirurgicznym usuwaniu zęba może zostać lekka opuchlizna. Wówczas warto stosować delikatne płukanki na bazie rumianku. Po mniej więcej dwóch tygodniach należy udać się ponownie do gabinetu w celu usunięcia szwów.


Jaki są zalecenia po chirurgicznym usuwaniu zęba?

Po takim zabiegu najczęściej zalecane jest:

Tego typu zabieg nie jest wykonywany oczywiście tylko i wyłącznie w przypadku zębów mądrości. Chirurgiczne usuwanie zęba wykonuje się też, kiedy pacjent cierpi na niezwykle problematyczną próchnicę, która uszkadza kanały zębowe i prowadzi do stanów zapalnych oraz, kiedy w dziąśle nie ma miejsca na ząb. Często zęby ósemki nie wychodzą z dziąsła
i nazywane są zębami zatrzymanymi. W takim wypadku zabieg jest bardzo problematyczny, jednak znieczulenie sprawia, że sam zabieg nie jest bolesny. Trudne są pierwsze dni po nim.

Oferujemy również nowoczesne leczenie kanałowe. Sprawdź.


Jakie są przeciwwskazania do wykonywania chirurgicznego usuwania zęba?

Tego typu zabieg nie może być wykonywany w każdym przypadku. Niektóre choroby niestety uniemożliwiają tego typu zabieg na człowieku. Należą do nich:

Taki zabieg nie może być też wykonywany też na kobietach w ciąży oraz na osobach, które mają guz nowotworowy zlokalizowany blisko miejsca zabiegu. Obecna stomatologia jest na tyle rozwinięta, że proponuje swoich pacjentom komputerowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Zabieg może być wykonywany też w znieczuleniu ogólnym, jednak ze względu na możliwe powikłania po narkozie, ta forma znieczulenia nie jest zalecana. Warto korzystać z usług zaufanego i polecanego chirurga stomatologicznego, ponieważ po źle wykonanym zabiegu mogą pojawić się niezwykle groźne dla zdrowia, a nawet życia powikłania.

(+48) 533-772-772
rejestracja@maszewski.com






    X