KOMPLEKSOWE LECZENIE STOMATOLOGICZNE W GRUDZIĄDZU!

Warto zainwestować w kompleksowe leczenie stomatologiczne w zaufanej klinice. Kiedy będziemy korzystać z rad i usług jednego, wybranego stomatologa, wówczas zyskamy pewność, że nasze zęby są leczone w taki sam, odpowiedni sposób.

Leczenie stomatologiczne
i najnowocześniejszy sprzęty pozwalają na całkowicie bezbolesny zabieg.

Leczenie stomatologiczne jest niezwykle ważne. Chodzi tutaj nie tylko o walory estetyczne, takie, jak piękny uśmiech, ale również o walory zdrowotne. Nie każdy wie, że nieleczona próchnica może doprowadzić do niezwykle poważnych chorób serca.

Warto więc dbać o zdrowie zębów nie tylko swoich, ale również swoich dzieci. Kompleksowe leczenie stomatologiczne, to innymi słowy, cały zakres usług stomatologicznych.

Ortodoncja Grudziądz

Jakie wyróżniamy najczęstsze usługi należące do kompleksowych usług stomatologicznych?


Amputacja zęba mlecznego


Jest to metoda, która polega na biologicznym usunięciu zęba z użyciem znieczulenia miejscowego z pozostawieniem miazgi zębowej w kanale. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest resorpcja korzeni zębów mlecznych. Jak wiadomo, dzieci bardzo boją się zabiegów stomatologicznych, dlatego warto skorzystać z oferty zaufanego stomatologa. Usunięcie zęba w tym przypadku jest niezwykle proste, ponieważ zęby mlecznie nie mają korzeni. Amputacja zęba mlecznego dla wielu stomatologów jest zabiegiem prostym, a dla pacjentów zabiegiem bezbolesnym.

Wizyta bólowa


Jest to wizyta, podczas której pacjent skarży się na ból zęba. Zazwyczaj dla takiego pacjenta stomatolog zawsze znajdzie czas. Ból zęba spowodowany jest stanem zapalnym, powstaniem ropy w korzeniu zęba lub inną infekcją. Stomatolog albo usuwa ząb, albo stosuje wypełnienie zęba plombą po wyleczeniu bolesnej zmiany. Zarówno usunięcie zęba, jak i wypełnienie zęba jest w tym przypadku jedyną opcją. Wszystko zależy od miejsca bólu i przyczyny bólu.

Stomatologia zachowawcza


Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem powstawania próchnicy na zębach oraz leczeniem już zaatakowanych nią twardych tkanek miazgi zęba. Do zabiegów z tego zakresu zaliczyć można:

 • Odbudowę tkanek zęba wypełnieniem (plombą),
 • Leczenie endodontyczne (kanałowe),
 • Leczenie próchnicy zębów,
 • Piaskowanie,
 • Lakowanie,
 • Skaling,
 • Lakierowanie.

Ortodoncja


Dziedzina szczególnie znana posiadaczom wad zgryzu. Ortodoncja to dziedzina, która zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wszelkich wad zgryzu. Nierówne zęby wyglądają nieestetycznie. Chyba każdy człowiek marzy o pięknych, zdrowych, białych zębach. Lekarz ortodonta zazwyczaj określa rodzaj możliwej wady zgryzu, stwierdza, czy konieczne jest usunięcie któregokolwiek z zębów znajdujących się w jamie ustnej, po czym po dokładnym odlewie szczęki dostosowuje rodzaj aparatu do potrzeb pacjenta. U lekarza ortodonty najczęściej:

 • Określana jest wada zgryzu,
 • Dobieranie rodzaju aparatu (metalowy, porcelanowy),
 • Cykliczne dokręcanie aparatu,
 • Dobierane są specjalne nakładki, które zapobiegają wykrzywianiu się zębów.


Chirurgia stomatologiczna


To inaczej leczenie operacyjne schorzeń w jamie ustnej. To niezwykle precyzyjna dyscyplina, która wymaga od lekarza ogromnej cierpliwości i wiedzy. Do zadań chirurgów stomatologicznych należy:

 • Ekstrakcja zęba,
 • Plastyka wędzidełka,
 • Resekcja i odsłonięcie zęba do leczenia ortodontycznego,
 • Regeneracja kości oraz wstawianie implantów stomatologicznych.

Przejdź do usług: CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA


Implantologia


Implant jest śrubą, na której przymocowana jest sztuczna korona zęba. Implanty stosowane są zazwyczaj wtedy, kiedy niemożliwe jest wstawienie korony, bądź licówki w przypadku uszkodzenia zęba. Często implant jest jedynym rozwiązaniem w przypadku, kiedy uszkodzeniu uległ korzeń zęba lub kość.

Przejdź do usług: IMPLANTOLOGIA


Stomatologia estetyczna


To jedna z najbardziej cenionych dziedzin stomatologii. W tej dziedzinie mogą być zawarte właściwie wszystkie pozostałe dziedziny, ponieważ większość ludzi uważa, że leczenie zębów ma wyłącznie estetyczny charakter. Wszelkie działania tej dziedziny polegają na poprawie wyglądu uśmiechu. W tym przypadku wyróżniamy jednak:

 • Zakładanie koron i licówek (Szczególnie osobom, które uległy wypadkowi, wskutek czego straciły część korony zęba lub całość)
 • Wybielanie zębów,
 • Zakładanie implantów.

Przejdź do usług: STOMATOLOGIA ESTETYCZNA


Protetyka


To odtwarzanie pierwotnego kształtu uzębienia po ich stracie. Lekarz protetyk po odlewie szczęki dobiera idealną protezę wykonaną dla pacjenta. Warto zaznaczyć, że z usług protetyka nie korzystają jedynie osoby starsze. Niestety coraz więcej młodych ludzi jest zmuszona do noszenia protezy ze względu na wypadek lub słabe zęby. Implanty do dosyć kosztowny wydatek, dlatego proteza okazuje się idealnym rozwiązaniem.

Przejdź do usług: PROTETYKA


Stomatologia dziecięca


To leczenia zachowawcze połączone z poradami dotyczącymi odpowiedniej higieny jamy ustnej. Mali pacjenci często obawiają się wizyty u stomatologa, dlatego warto, aby lekarz miał odpowiednie doświadczenie w pracy z dziećmi. Do zadań lekarzy praktykujących stomatologię dziecięcą należy:

 • Leczenie zębów stałych,
 • Wizyty kontrolne,
 • Wizyty adaptacyjne (minimalizacja strachu dziecka),
 • Profilaktyka zębów mlecznych i stałych.

Przejdź do usług: STOMATOLOGIA DZIECIĘCA
Karta rodziny - zniżki dla całych rodzin na zabiegi stomatologiczne!
TOP
Protetyka Grudziądz