KOMPLEKSOWE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

KOMPLEKSOWE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Warto zainwestować w kompleksowe leczenie stomatologiczne w zaufanej klinice. Kiedy będziemy korzystać z rad i usług jednego, wybranego stomatologa, wówczas zyskamy pewność, że nasze zęby są leczone w taki sam, odpowiedni sposób.

Leczenie stomatologiczne
i najnowocześniejszy sprzęty pozwalają na całkowicie bezbolesny zabieg.

Leczenie stomatologiczne jest niezwykle ważne. Chodzi tutaj nie tylko o walory estetyczne, takie, jak piękny uśmiech, ale również o walory zdrowotne. Nie każdy wie, że nieleczona próchnica może doprowadzić do niezwykle poważnych chorób serca.

Warto więc dbać o zdrowie zębów nie tylko swoich, ale również swoich dzieci. Kompleksowe leczenie stomatologiczne, to innymi słowy, cały zakres usług stomatologicznych.

Jakie wyróżniamy najczęstsze usługi należące do kompleksowych usług stomatologicznych?

Amputacja zęba mlecznego

Jest to metoda, która polega na biologicznym usunięciu zęba z użyciem znieczulenia miejscowego z pozostawieniem miazgi zębowej w kanale. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest resorpcja korzeni zębów mlecznych. Jak wiadomo, dzieci bardzo boją się zabiegów stomatologicznych, dlatego warto skorzystać z oferty zaufanego stomatologa. Usunięcie zęba w tym przypadku jest niezwykle proste, ponieważ zęby mlecznie nie mają korzeni. Amputacja zęba mlecznego dla wielu stomatologów jest zabiegiem prostym, a dla pacjentów zabiegiem bezbolesnym.

Wizyta bólowa

Jest to wizyta, podczas której pacjent skarży się na ból zęba. Zazwyczaj dla takiego pacjenta stomatolog zawsze znajdzie czas. Ból zęba spowodowany jest stanem zapalnym, powstaniem ropy w korzeniu zęba lub inną infekcją. Stomatolog albo usuwa ząb, albo stosuje wypełnienie zęba plombą po wyleczeniu bolesnej zmiany. Zarówno usunięcie zęba, jak i wypełnienie zęba jest w tym przypadku jedyną opcją. Wszystko zależy od miejsca bólu i przyczyny bólu.

Stomatologia zachowawcza

Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem powstawania próchnicy na zębach oraz leczeniem już zaatakowanych nią twardych tkanek miazgi zęba. Do zabiegów z tego zakresu zaliczyć można:

X